Eleganckie wnętrze domu z industrialną nutą

Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL to nowy cykl spotkań online organizowany przez Sztukę Architektury

Tym razem będziemy prezentować ciekawe realizacje architektoniczne, nagrodzone w konkursie. Zaczynamy od eleganckiego wnętrza domu w Szczecinie, zaprojektowanego przez pracownię Anna Thurow Architektura Wnętrz, które zdobyło najwięcej głosów jury w kategorii wnętrza prywatne w Plebiscycie Polskie Wnętrze 2019. Prezentacja odbędzie się 8 lipca 2020 o godz. 11:00. Wystarczy tylko zarejestrować się

Bardzo eleganckie i dobrze przemyślane wnętrza piętrowego domu w dzielnicy Osów w Szczecinie to projekt, w którym dominuje naturalne drewno i beton architektoniczny.

Realizacja „pod klucz” pozwoliła architektom czuwać nad całością inwestycji przez wnętrza, elewacje, aż po elementy małej architektury i ogrodu. Czerpiąc inspiracje z charakteru i historii lasu Arkonskiego architekci stworzyli przestrzenie o nowoczesnym, surowym i tajemniczym charakterze, przywodzącym na myśl tematykę związków człowieka z naturą. Ideą projektową, było stworzenie azylu, który przy zachowaniu surowości materiałów, ciemnej kolorystyce zapewni poczucie intymności i komfortu, przywołując wspomnienia dalekich podróży.

Kluczowym elementem całego domu jest umiejscowiona centralnie klatka schodowa w burgundowym kolorze. To wokół niej zbudowana została aranżacja wnętrza. Rustykalne ciepłe drewno na podłogach zestawione z surowym betonem ścian i sufitów, odnosi się do historycznych zabudowań tej odległej niegdyś dzielnicy Szczecina. Drewniane lamele, zastosowane na ścianach są wolną interpretacją wertykalnych struktur lasu. Duże przeszklenia sprawiają, że wnętrza wypełnia światło, a zieleń krajobrazu stanowi niemal integralny element wystroju.

Prowadzący prezentację: Anna i Krzysztof Paszkowski-Thurow, Anna Thurow Architektura Wnętrz
Rejestracja na prezentację: TUTAJ
Wydarzenie na FB: TUTAJ