Wirtualny festiwal wzornictwa w Amsterdamie dostępny dla każdego

Dezeen Virtual Design Festival to pierwsze tego typu wydarzenie poświęcone wzornictwu odbywające się w całości on-line

Organizatorem festiwalu, którego forma wynika z aktualnej sytuacji na świecie związanej z epidemią, jest magazyn „Dezeen” uznawany za jeden z najważniejszych serwisów o architekturze i designie. Partnerem festiwalu została marka Philips TV & Sound

Jeszcze tylko do końca czerwca potrwa pierwszy na świecie festiwal on-line poświęcony wzornictwu, czyli Dezeen Virtual Design Festival. Wydarzenie skupia wiodących architektów i projektantów z całego świata, którzy podczas wykładów i wywiadów dzielą się swoją wiedzą i przemyśleniami na temat szeroko rozumianego designu. Partnerem festiwalu jest Philips TV & Sound, a gościem specjalnym – Rod White, Chief Design Officer marki.

Do końca czerwca na stronie www.dezeen.com/vdf odbywać się będą premiery produktów, pokazy filmów, wykłady, a także wywiady z wiodącymi architektami i projektantami z całego świata. Jednym z gości festiwalu będzie Rod White, Chief Design Officer marki Philips TV & Sound, który opowie o roli designu – w szczególności w jego europejskim wydaniu – w procesie projektowania telewizorów i sprzętu audio. Rozmowę z nim poprowadzi sam redaktor naczelny „Dezeen” Marcus Fairs. Wywiad będzie można obejrzeć na stronie festiwalu 9 czerwca 2020 r. o godz. 13:00.

Rod White posiada bogate doświadczenie. Po ukończeniu studiów z zakresu projektowania mebli na uczelni Edinburgh College of Art w 1991 r. rozpoczął pracę w Tokio, gdzie tworzył produkty dla firmy Toshiba. Następnie nawiązał współpracę z Philips Design, zajmując różne stanowiska w oddziałach w Eindhoven, Wiedniu czy Singapurze. W tym ostatnim był również wykładowcą projektowania mebli na Nanyang Academy of Fine Arts. Na początku 2009 r. wrócił do Holandii jako dyrektor kreatywny Philips Lifestyle Entertainment, pełniąc tę rolę do momentu rozpoczęcia pracy na obecnym stanowisku dla marki Philips TV & Sound.

Design leży u podstaw procesu tworzenia i rozwoju naszych produktów. Urządzenia Philips TV & Sound to nie tylko technologiczne i funkcjonalne sprzęty. Odgrywają one także ważną rolę w wielu innych aspektach codziennego życia ich użytkowników – sposób w jaki ludzie projektują swój dom i funkcjonowanie w nim, wyrażają swoją osobowość i poczucie estetyki czy jak spędzają czas. Jako marka, której filarem jest europejskie wzornictwo, jesteśmy dumni, że możemy mieć swój wkład w Dezeen Virtual Design Festival i brać udział w tym wydarzeniu – powiedział Rod White

Philips TV & Sound jest również sponsorem dostępnej na stronie festiwalu serii 10 filmów o tematyce związanej z europejskim wzornictwem. Wśród prezentowanych obrazów znajdują się rozmowy z tak znanymi twórcami jak Adam Nathaniel Furman, Jalila Essaidi, Theodora Alfredsdottir, Shahar Livne, Ini Archibong, Teresa van Dongen czy Simon Skinner.

Wybór tematu przewodniego tych filmów nie jest przypadkowy. Europejskie wzornictwo leży bowiem u podstaw procesu projektowania urządzeń marki Philips TV & Sound należącej do spółki TP Vision. Na przestrzeni ostatnich lat firma nawiązała współpracę z najlepszymi w swojej branży partnerami działającymi w obszarze designu i lifestyle’u, takimi jak Georg Jensen, Bowers & Wilkins, Kvadrat, Muirhead i Abbey Road Studios. Wraz z nimi spółka TP Vision wyprodukowała gamę wysokiej jakości telewizorów oraz urządzeń audio wykończonych ekskluzywnymi materiałami i zaprojektowanych w kształtach nawiązujących do natury.

Dezeen Virtual Design Festival potrwa do końca czerwca 2020 r. na stronie www.dezeen.com/vdf